Policjanci z Wielkopolski w ramach realizacji jednej sprawy zatrzymali na terenie Poznania i Wrocławia trzech mężczyzn, którzy byli w posiadaniu w sumie ponad 36 kilogramów narkotyków. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

Sprawa narkotykowa sięga 15 lutego, kiedy to policjanci pionu kryminalnego, zwłaszcza funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 20-letniego mężczyznę na dworcu kolejowym w Poznaniu. W jego bagażu osobistym znaleziono 3,2 kg marihuany oraz ponad 50 g amfetaminy. W miejscu zamieszkania zatrzymanego zabezpieczono dodatkowo blisko 1 kg marihuany i haszyszu.

Pracując nad sprawą, funkcjonariusze dotarli do informacji, które pozwoliły im przeprowadzić kolejne zatrzymania na terenie Wrocławia. 16 marca zatrzymano dwóch mężczyzn (29- i 36-latka) na parkingu galerii handlowej. W ich samochodzie typu bus znaleziono ponad 32 kg marihuany, kilkadziesiąt gramów amfetaminy, haszyszu oraz tabletki ekstazy. Policjanci zabezpieczyli także gotówkę – około 50 tys. złotych i 11,5 tys. euro.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani decyzją Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda. 20-latek i 36-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 29-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz udzielania ich znacznej ilości, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie będzie kontynuowane, a prokuratorzy zgromadzą więcej dowodów na potrzeby procesu sądowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię