Zatrzymaniem dwóch osób zakończyły się w czwartek czynności, przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Sprawą 45-letniej mieszkanki gminy Sitkówka – Nowiny zajęli się mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową, z uwagi na zabezpieczone 21 kapsułek, wypełnionych substancją 3-CMC. Z kolei policjanci z Wydziału Kryminalnego doprowadzili do aresztu 30-latka, który był poszukiwany przez 8 organów, w tym dwoma listami gończymi.

Kieleccy policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mieli informację, że 45-letnia mieszkanka powiatu może posiadać zabronione środki. Nim dokonali sprawdzenia tych podejrzeń wyszło na jaw, że kobieta może przebywać w towarzystwie 30-latka, którym interesowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy miejskiej. Mężczyzna ten miał 8 podstaw poszukiwań, w tym 2 listy gończe, m.in. za niestawienie się do zakładu karnego. Do wspólnej realizacji stróże prawa przystąpili w czwartkowy poranek, gdy pojechali na teren jednej z miejscowości w gminie Sitkówka – Nowiny. Pod ustalonym adresem policjanci zjawili się w samą porę, bowiem w domu była zarówno 45-latka, jak i poszukiwany mężczyzna.

Śledczy z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową w trakcie przeszukania ujawnili 21 plastikowych kapsułek, wypełnionych białym proszkiem. Wstępny test wykazał, że była to mieszanina zawierająca m.in. zabronioną substancję 3-CMC, czyli dawny dopalacz. Do laboratorium trafiło blisko 19 gramów podejrzanego proszku, a 45-latka usłyszała zarzut posiadania zabronionych substancji, za co grożą jej nawet 3 lata więzienia. Z kolei policjanci z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy miejskiej zatrzymali i doprowadzili do zakładu karnego 30-latka. Ten mężczyzna spędzi w celi ponad rok i 8 miesięcy, m.in. za oszustwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię