Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym i podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli w sumie 435 gramów kokainy i marihuany, a także elektroniczne wagi służące do porcjowania środków odurzających, zgrzewarkę do folii oraz ponad 33 000 złotych mogące pochodzić z przestępstwa. Za ten czyn 30-letniemu Łukaszowi M. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego doprowadziła ich do Łukasza M. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna ma w mieszkaniu znaczną ilość narkotyków. To, co się wydarzyło później, tylko potwierdziło ich wcześniejsze przypuszczenia.

Kiedy kryminalni ustalili już, jakim samochodem porusza się 30-latek w odpowiednim czasie i miejscu zorganizowali zasadzkę, w efekcie której zatrzymali zaskoczonego takim rozwojem sytuacji Łukasza M. Mężczyzna został obezwładniony i z kajdankami na rękach trafił do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukania w mieszkaniu 30-latka policjanci znaleźli w sumie blisko pół kilograma kokainy i marihuany, dwie elektroniczne wagi służące do porcjowania środków odurzających, zgrzewarkę do folii oraz na poczet przyszłej kary ponad 33 000 złotych mogące pochodzić z przestępstwa. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że Łukasz M. jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat i czterech miesięcy pozbawienia wolności z inne przestępstwo narkotykowe.

Od samego początku, na każdym etapie tego postępowania środmiejscy policjanci ściśle współpracowali w tej sprawie z prokuraturą Warszawa Praga Połnóc. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii Łukaszowi M. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię