Mundurowi z Bolesławca przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Nielegalne substancje zostały zabezpieczone w garażu i miejscu zamieszkania 25-latka. Decyzją sądu sprawca trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki wspólnie z policjantami komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe oraz zabezpieczyli ponad 31 tysięcy porcji handlowych metamfetaminy i 540 porcji marihuany.

W wyniku działań operacyjnych mundurowi ustalili, że mieszkaniec Bolesławca może posiadać dużą ilość narkotyków różnego rodzaju. 25-latek został zatrzymany w chwili wychodzenia z użytkowanego przez siebie garażu. Po sprawdzeniu pomieszczenia policjanci potwierdzili swoje podejrzenia. Na miejscu zabezpieczyli prawie 32 tysiące porcji czarnorynkowych metamfetaminy i marihuany. Podczas sprawdzenia miejsca zamieszkania podejrzanego funkcjonariusze znaleźli jeszcze kilka porcji narkotyków.

Zatrzymany, który ma już na swoim koncie różne przestępstwa, usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

2 KOMENTARZE

  1. Porcja to ile jest? 1 gram czy pół? Przyjmijmy, że porcja to 0.6 grama (bo tak mi kiedyś policzyli jedną porcję narkotyku) a więc 31tyś porcji razy 0.6 to 18,5 kilo metamfetaminy razy średnia cena 80zł/g daje półtora miliona zł…. Skąd u 25latka taka kwota?
    Czy policja czasami nie pomyliła dopalaczy (a raczej jakiegoś analogu) z piko?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię