Funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierowca przewoził ponad 190 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli również ponad 4,5 tysiąca złotych na poczet przyszłej kary.

W poniedziałek, po godzinie 5 rano funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy podczas patrolu zauważyli pojazd marki Ford Transit. Kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył i skręcił w boczną uliczkę. Funkcjonariusze udali się za pojazdem i zatrzymali go do kontroli.

Kierujący podczas czynności zachowywał się bardzo nerwowo. Policjanci postanowili sprawdzić pojazd i osobiste rzeczy mężczyzny. Podczas przeszukania plecaka kierującego mundurowi odnaleźli trzy worki strunowe wypełnione zawartością białego proszku, którym okazała się być amfetamina o wadze ponad 190 gramów.

W związku z popełnionym przestępstwem funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Łobżenica. Mężczyzna został przewieziony również na specjalistyczne badania, które potwierdzą czy prowadził on swój pojazd pod wpływem narkotyków. Dodatkowo mundurowi ujawnili przy zatrzymanym ponad 4,5 tysiąca złotych gotówki, która została zabezpieczona na poczet przyszłej kary. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię