Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu suskiego za posiadanie środków odurzających. Jeden z nich również nimi handlował. Dilerowi grozi do 10 lat więzienia.

We wtorek po południu (17 listopada br.), przy jednym ze sklepów spożywczych na ulicy Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej suscy kryminalni zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. W trakcie kontroli 23–letniego mieszkańca powiatu suskiego, w jednej z kieszeni u niego policjanci znaleźli zawiniątko z zawartością suszu roślinnego oraz „skarpetę”, w której znajdowała się duża ilość gotówki. W trakcie dalszych czynności policjanci zatrzymali jego 29-letniego kolegę, również mieszkańca powiatu suskiego, który w miejscu swojego zamieszkania posiadał marihuanę oraz tabletki esctasy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Następnego dnia 29-latek usłyszał dwa zarzuty za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. 23-latek usłyszał nie tylko zarzut posiadania środków odurzających, ale też 22 zarzuty za czerpanie korzyści majątkowych z udzielania innym osobom środków odurzających, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem oraz zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię