Wrocławscy wywiadowcy z komendy miejskiej zauważyli w nocy na jednej z ulic w centrum Wrocławia osobową alfę romeo, której kierujący nie stosował się do znaków drogowych. Funkcjonariusze zareagowali na wykroczenia w ruchu drogowym i wydali kierującemu sygnał do zatrzymania się celem przeprowadzenia kontroli drogowej. Ten z kolei ani myślał się zatrzymać i rzucił się do ucieczki. Nie reagując na wydawane przy pomocy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego polecenia do zatrzymania się, kontynuował niebezpieczny rajd ulicami stolicy Dolnego Śląska. Mężczyzna „zatrzymał się” w końcu, choć „pomóc” mu w tym musiało drzewo. Powodów pościgu było wiele – narkotyki, brak uprawnień do kierowani i jak sam przyznał 35-letni zatrzymany – kradzione auto.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu każdego dnia zatrzymują wielu sprawców różnych przestępstw. Wykroczenia w ruchu drogowym to dla nich również chleb powszedni. Często przy okazji okazuje się, że nieodpowiedzialni kierujący mają nieco więcej grzechów na sumieniu.

Podczas patrolowania ulic Wrocławia, około godz. 3.00 w nocy policjanci zauważyli czarną Alfę Romeo, której kierujący nie stosował się do znaków drogowych. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast i przy pomocy wyraźnych sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych dali kierującemu znak do zatrzymania się. Mężczyzna podjął jednak decyzję o ucieczce, której finałem było uderzenie w drzewo i przymusowe „parkowanie” na trawniku.

35-latek nie dał za wygraną, więc funkcjonariusze pościg kontynuowali pieszo. Dysproporcje w sprawności i tężyźnie fizycznej między uciekającym, a goniącymi go policjantami od razu skazały go na porażkę. Kilkanaście metrów dalej mężczyzna przegrał i w kajdankach trafił do radiowozu.

Przyczyn niebezpiecznego rajdu ulicami stolicy Dolnego Śląska było wiele. Katalog przestępstw był naprawdę szeroki – posiadanie znacznej ilości narkotyków, w tym blisko 3000 porcji handlowych amfetaminy, metamfetaminy i kokainy oraz blisko 300 porcji handlowych marihuany… a to jeszcze nie wszystko! Policjanci znaleźli również przy nim pistolet gazowy, na który oczywiście nie posiadał zezwolenia. Zatrzymany 35-latek nie miał poza tym uprawnień do kierowania pojazdami i jak sam przyznał – Alfę Romeo ukradł.

W tej niebezpiecznej interwencji na szczęście nikt nie ucierpiał, a jej sprawca trafił z komisariatu prosto do policyjnego aresztu. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 35-latka środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu. Grozić mu może nawet 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię