Starogard Gdański: Policjanci z pionu kryminalnego przeprowadzili nalot na jedno z mieszkań, w którym znaleźli trzy różne narkotyki o łącznej wadze blisko 2,5 kilograma. Zatrzymany został 39-letni mężczyzna.

Najtrudniejszym elementem akcji było uzyskanie adresu, pod którym przechowywane mają być narkotyki. Cała akcja okazała się formalnością – kryminalni nie musieli szczególnie wysilać się przy poszukiwaniu towaru, bo ten leżał na podłodze. W sypialni oraz pomieszczeniu przerobionym na domową siłownię leżały worki z zielonym suszem oraz białym i żółtym proszkiem.

Policjanci zabezpieczyli ponad 1,7kilograma marihuany, blisko 615 gramów amfetaminy oraz kilka gramów kokainy. Na tym jednak nie koniec. W mieszkaniu znaleziono znaczną sumę gotówki, która również trafiła do policyjnego depozytu.

Kryminalni zatrzymali także 39-latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Teraz mieszkaniec powiatu starogardzkiego usłyszy zarzuty, a policjanci wystąpią do sądu za pośrednictwem prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię