Rutynowa kontrola policjantów ze szczecińskiej drogówki zakończyła się zatrzymaniem dilera narkotykowego. Młody mieszkaniec miasta podróżował z walizką, w której znajdowały się trzy kilogramy marihuany.

W Szczecinie na ul. Unisławy patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierującego fordem. W pojeździe oprócz kierowcy znajdował się 23-letni pasażer. Podczas kontroli funkcjonariusze w walizce podręcznej pasażera znaleźli prawie 3 kilogramy suszu roślinnego.

Kryminalni z Sekcji do walki z przestępczością narkotykową KWP w Szczecinie po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 23-latka znaleźli 9 worków foliowych, w których przechowywane były kolejne partie suszu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 15 gramów zakazanej ustawą substancji.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

W tym czasie śledczy z Komisariatu Niebuszewo zbierali materiał dowodowy pozwalający na postawienie podejrzewanemu zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.
Wstępne badania laboratoryjne potwierdziły, że zabezpieczony do analizy susz roślinny to marihuana.

Prokurator postawił Szczecinianinowi zarzut zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności oraz wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 23-latka.
Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe dwa miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Źródło: Zachodniopomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię