Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli łącznie ponad 4 tys. porcji marihuany i amfetaminy. Narkotyki zapakowane były w foliowe worki, a ich właściciel ukrył je w bieliźnie. Zatrzymani, to mieszkańcy Piły w wieku 22 i 24 lat. Właścicielowi nielegalnego towaru grozi kara więzienia nawet do 10 lat.

Pod koniec października br. policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile wykonywali czynności służbowe do popełnionych przestępstw przeciwko mieniu, między innymi do wcześniejszych kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych na terenie miasta. Funkcjonariusze sprawdzali zabezpieczenia obiektów i zbierali informacje niezbędne do wyjaśnienia spraw.

Gdy policjanci byli na jednym z pilskich osiedli, w pewnym momencie zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok funkcjonariuszy dość nerwowo i nienaturalnie zaczęli się zachowywać. W związku z tym, kryminalni postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiego zachowania młodych mężczyzn. Podczas legitymowania i sprawdzenia mieszkańców Piły, policjanci przy jednym z nich ujawnili łącznie ponad 4 tys. porcji narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy. Środki odurzające oraz substancje psychotropowe zapakowane były w worki foliowe i ukryte w bieliźnie.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, a narkotyki zabezpieczone przez technika kryminalistyki do dalszych badań. Jeden z zatrzymanych mężczyzn został przesłuchany w charakterze świadka, a właściciel narkotyków usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 10 lat.

Źródło: Wielkopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię