Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 5 osób podejrzanych o posiadanie i udzielenie środków odurzających. Kryminalni zabezpieczyli blisko 60 gramów narkotyków. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za te przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 5 osób podejrzanych o posiadanie i udzielenie środków odurzających. Mundurowi ustalili, że 36-letni białostoczanin kupił narkotyki od osób, które podjechały do niego seatem. Następnie mężczyzna wsiadł do toyoty, w której czekał na niego 35-letni mężczyzna. Po chwili podjechali do nich białostoccy kryminalni. W trakcie kontroli pojazdu, mundurowi znaleźli niewielką ilość suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

Po godzinie, kryminalni zatrzymali do kontroli seata, w którym jedna z osób sprzedała narkotyki. W samochodzie siedziało trzech 19-latków i 21-latek. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli i zabezpieczyli blisko 20 gramów środków odurzających. Badania narkotesterem wykazały, że była to marihuana oraz substancje psychotropowe. Dodatkowo, policjanci ustalili, że 19-latek kierował seatem będąc pod wpływem środków odurzających. W trakcie dalszych czynności podczas przeszukania mieszkania 19-letniego białostoczanina, mundurowi znaleźli w kuchennej szufladzie ponad 40 gramów suszu roślinnego. Po zbadaniu narkotesterem, okazał się marihuaną. Łącznie kryminalni zabezpieczyli blisko 60 gramów narkotyków. 5 podejrzanych usłyszało już zarzuty posiadania oraz udzielenia środków odurzających.

Za te przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

  1. Czy kandydaci na prezydenta, przynajmniej ci liberalni lub lewicowi, mają coś na ten temat do powiedzenia? Przecież prerogatywy Prezydenta RP pozwalają na depenalizację de facto „przestępstw” (celowo w cudzysłowie) związanych z posiadaniem jakichkolwiek substancji na własny użytek, przez konsekwentne stosowanie prawa łaski wobec wszystkich pokrzywdzonych przez ten system. Dlaczego nikt tego tematu nie podnosi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię