Kryminalni z Wałcza, zatrzymali 30 letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Zarówno w mieszkaniu jak i w piwnicy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy i prawie 400 gramów marihuany. Sąd w Wałczu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wałcz – działania policji

Dobre rozpoznanie policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, doprowadziło do zatrzymania 30 letniego mieszkańca powiatu wałeckiego, podejrzanego o przestępczość narkotykową. Zaskoczony agresją zareagował na funkcjonariuszy.

Wniosek o aresztowanie 

Podczas przeszukania zarówno mieszkania jak i piwnicy, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram środków psychotropowych w postaci amfetaminy i prawie 400 gramów środków odurzających w postaci marihuany. Zgromadzony w tej sprawie przez policjantów materiał dowodowy pozwolił wałeckiej prokuraturze na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie dla podejrzanego.

Jaka kara za narkotyki?

Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu, przychylił się do wniosku prokuratora, poprzedzonego wcześniej wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełniony czyn 30 latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzięki pracy wałeckich kryminalnych około 1200 porcji amfetaminy i 400 porcji marihuany nie trafi na czarny rynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię