Zdjęcie poglądowe

Sosnowieccy kryminalni zatrzymali dwie kobiety, które na przestrzeni ostatnich lat ułatwiały innym kobietom uprawianie prostytucji, czerpiąc z tego korzyści. W ich mieszkaniu w Mysłowicach policjanci zabezpieczyli m. in. broń i gotówkę. Podejrzanym grozi kara do 3 lat więzienia.

Kryminalni z sosnowieckiej komendy w wyniku podjętych czynności zdobyli informacje, że dwie mieszkanki Mysłowic prowadzą agencje towarzyskie.

Do procederu miało dochodzić w lokalach w Mysłowicach i Będzinie. Ze zgromadzonych w prowadzonym postępowaniu danych wynika, że 47-latka i jej 28-letnia wspólniczka, od 2011 roku „zatrudniały” kobiety, które odpowiadały na zamieszczane przez nie w internecie i prasie ogłoszenia towarzyskie. Ułatwiały w ten sposób im uprawianie prostytucji organizując cały proceder. W zamian pobierały od nich opłaty.

Podczas przeszukania mieszkań (w tym również prywatnych lokali) kryminalni zabezpieczyli m.in. dwie sztuki broni i gotówkę. Prowadzący sprawę policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Za ułatwianie innym osobom uprawiania prostytucji i czerpanie z tego korzyści podejrzanym grozi do 3 lat więzienia.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię