Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 22-letniego złodzieja hotelowego. Korzystając z nieuwagi współlokatorów – kradł pozostawione cenne przedmioty. Złodziej usłyszał już 8 zarzutów i decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Złodziej został zatrzymany 5 kwietnia w jednym z krakowskich hosteli. To właśnie na terenie tego typu obiektów działał przestępca. Mężczyzna meldując się w hostelach wybierał pokoje kilkuosobowe. Czujnie obserwował swoich współlokatorów sprawdzając jakie i gdzie chowają cenne przedmioty. Korzystając z chwili nieuwagi właściciela konkretnego przedmiotu – zabierał wcześniej wybrany łup i uciekał. Kiedy poszkodowany orientował się, że padł ofiarą kradzieży – złodziej zdążył bezpiecznie oddalić się z miejsca zdarzenia. Gdy kolejny raz udało się mu dokonać wcześniej zaplanowanej kradzieży został zatrzymany na terenie jednego z hosteli.

Policjanci przy zatrzymanym 22-latku znaleźli skradziony chwile wcześniej telefon. Okazało się również, że kilka dni wcześniej łupem złodzieja padł aparat fotograficzny warty kila tysięcy złotych, który 22-latek zastawił w komisie. Podczas czynności pracujący nad sprawa funkcjonariusze ustalili, że dzień wcześniej mężczyzna ukradł swojej znajomej kartę bankomatową dokonał nią 6 transakcji płatniczych. Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane i trafiły do swoich prawowitych właścicieli. Policjanci ustalili, że mężczyzna swoją przestępczą działalność na terenie Krakowa prowadził od końca lutego – czyli od chwili kiedy opuścił więzienie, gdzie odbywał wyrok za wcześniejsze tego typu kradzieże.

Złodziej usłyszał 8 zarzutów: 6 zarzutów kradzieży z włamanie i 2 zarzuty kradzieży. Decyzją Sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Źródło: małopolska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię