Słubiccy policjanci wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali trzech mężczyzn trudniących się w okradaniu samochodów sposobem „na kolec”. Mężczyźni wykorzystywali nieuwagę kierowców, którzy zaprzątnięci byli wymianą kół i kradli saszetki z pieniędzmi i dokumentami. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani – grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od pewnego czasu pracowali nad sprawą kradzieży „na kolec”. Według ustaleń śledczych sposób działania przestępców za każdym razem był podobny. Kradzieże zaczynały się od przebicia przez sprawców opony. Samochód najczęściej typu laweta nie był wybrany przypadkowo. Sprawcy typowali swoje ofiary wcześniej je obserwując. Kiedy nadarzała się okazja wbijali ostry przedmiot w oponę jego samochodu. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca orientował się, że „złapał gumę”. Zatrzymywał samochód i zabierał się za wymianę uszkodzonego koła. Podczas naprawy, drzwi samochodu pozostawały otwarte, z czego korzystali przestępcy. Dopiero po wymianie koła kierowca orientował się, że został okradziony. Najczęściej łupem złodziei padały telefony komórkowe, saszetki oraz portfele kierowców, w których oprócz dokumentów znajdowały się pieniądze i karty bankowe.

Policjanci przeprowadzili szereg czynności, które miały na celu zatrzymanie przestępców, którzy stosując metodę „na kolec” zarabiali w ten sposób na życie. Żmudna i dokładna praca operacyjna doprowadziła funkcjonariuszy do zatrzymania podejrzanych. W piątek (15 marca) w związku z kradzieżami policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji w wieku 27, 41 i 42 lat. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom dwóch zarzutów kradzieży. W pierwszym przypadku sprawcy swoim przestępczym działaniem spowodowali straty na kwotę ponad 10 tysięcy złotych, w drugim na ponad 2,5 tysiąca złotych. Sąd Rejonowy w Słubicach zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań oraz rozszerzenia zatrzymanym mężczyznom zarzutów o popełnienie kolejnych czynów.

Źródło: policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię