Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj po około godz. 12:00 w powiecie jaworskim, na 3,8 km drogi K3J (obwodnica Bolkowa). Na skutek zderzenia samochodu ciężarowego z lawetą zginął 41-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj przed południem dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na 3,8 km drogi K3 – obwodnicy Bolkowa. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów drogówki oraz grupę dochodzeniowo – śledczą, którzy wraz z prokuratorem, technikiem kryminalistyki oraz biegłym z zakresu ruchu drogowego i rekonstrukcji wypadków drogowych wykonują czynności procesowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 26-letni mieszkaniec Milicza kierujący pojazdem ciężarowym, jadąc w kierunku Bolkowa, prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu typu bus, uderzył w jego tył, a następnie zjechał na przeciwległy pas drogi czołowo uderzając w prawidłowo jadącą lawetę, którą kierował 41-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Pomimo długiej reanimacji udzielanej m.in. przez załogę medyczną Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławiu, 41-latka nie udało się uratować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię