53-letni obywatel Niemiec poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany przez lubuską Policję. Mężczyzna, na którym ciąży wyrok za handel dużymi ilościami narkotyków i środków psychotropowych należał do jednej z motocyklowych grup przestępczych w Europie. Do odsiadki ma 4,5 roku. Wkrótce zostanie przekazany stronie niemieckiej.

17 sierpnia 2015 roku Sąd Krajowy w Kleve /Niemcy/ opierając się na zebranym w sprawie materiale dowodowym skazał 53-letniego obywatela Niemiec za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami i środkami psychotropowymi. Mężczyzna należał do jednej z grup motocyklowych z Europy. W sprawie, w której był podejrzanym usłyszał łącznie cztery poważne zarzuty właśnie za obrót dużymi ilościami narkotyków i środków psychotropowych.

Śledztwem zajmowała się grupa dochodzeniowo-śledcza z Urzędu Kryminalnego Północnej Nadrenii i Westfalii. Od ponad dwóch lat mężczyzna był nieuchwytny dla organów ścigania. Tropy prowadziły śledczych do Polski. Na początku listopada 2017 roku kryminalni z Gorzowa Wlkp. zostali poinformowani, że mężczyzna ten może przemieszczać się w strefie przygranicznej. Ale żadnych przełomowych informacji w tej sprawie związanych z miejscami przebywania poszukiwanego 53-latka nie było.

Doświadczenie policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. szczególnie w zakresie pracy operacyjnej zostało w tej sprawie intensywnie wykorzystane. To policjanci, którzy mają bogaty bagaż doświadczeń w kontekście poszukiwań osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Ich służba bardzo szybko dała wymierne efekty. Już w grudniu dotarli do konkretnych ustaleń pozwalających na wytypowanie miejsca jego przebywania.

28 grudnia kryminalni zatrzymali poszukiwanego ENA w jednym z wynajmowanych przez niego mieszkań w przygranicznym Gubinie. Zatrzymaniem był zaskoczony. 53-latek został przewieziony do Prokuratury w Zielonej Górze, gdzie z jego udziałem zostały przeprowadzone czynności procesowe. Wkrótce zostanie przekazany stronie niemieckiej.

Źródło: Lubuska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię