Sokólscy policjanci odzyskali biżuterię, monety i gotówkę o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych. Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu na stacji paliw w Korycinie, gdzie obcokrajowiec przez nieuwagę zostawił saszetkę z kosztownościami. Już po dwóch godzinach od zgłoszenia mundurowym udało się namierzyć i zatrzymać podejrzanego o kradzież.

W ubiegłym tygodniu do patrolujących krajową „ósemkę” policjantów z sokólskiej drogówki zgłosił się obcokrajowiec z prośbą o pomoc. Poinformował mundurowych, że kilka godzin wcześniej jadąc z Finlandii do Polski zatrzymał się na stacji paliw w Korycinie. Tam też przez nieuwagę pozostawił saszetkę z zawartością biżuterii, monet i pieniędzy. Kiedy kilkaset kilometrów dalej zorientował się, że jej zapomniał, natychmiast zawrócił. Zguby jednak na kompresorze już nie było.

Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę ponad 90 tysięcy złotych. Sokólscy kryminalni analizując nagrania z monitoringu ustalili, że saszetka prawdopodobnie padła łupem kierowcy scanii. Policjanci namierzyli podejrzanego na autostradzie A2 w rejonie Brwinowa. W jego zatrzymaniu pomogli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brwinowie. Dzięki współpracy policjantów już w ciągu dwóch godzin od zgłoszenia 31-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. Mundurowi znaleźli przy nim saszetkę z zawartością około 18 tysięcy euro, biżuterii i monet, która została zwrócona mieszkańcowi Finlandii. Mężczyzna już następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię