Lubuski odcinek autostrady A2 na 61 km w kierunku Warszawy jest zablokowany po wypadku, do którego doszło o godzinie 9.15 w powiecie świebodzińskim. Według wstępnych informacji Policji, samochód ciężarowy uderzył w stojący na pasie awaryjnym pojazd techniczny obsługi autostrady. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zginęły na miejscu, a trzecia jest ciężko ranna. Policja wyznaczyła już objazdy krajową 2 przez Rzepin i Torzym.

Policjanci ze Świebodzina informację o zdarzeniu otrzymali chwilę po wypadku. Na miejscu pracują policjanci z tej jednostki oraz funkcjonariusze z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wlkp.

Wstępne policyjne informacje wskazują, że kierujący samochodem ciężarowym jadąc w kierunku Warszawy uderzył w zaparkowany na pasie awaryjnym pojazd techniczny obsługi autostrady. Po tym uderzeniu ciężarówka stanęła jeszcze w płomieniach. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby z tira poniosły śmierć na miejscu, a trzecia z pojazdu technicznego w ciężkim stanie Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym została przetransportowana do szpitala w Zielonej Górze.

Odcinek autostrady na 61 jej kilometrze jest zablokowany w kierunku Warszawy. Policjanci na miejscu prowadzą szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia oraz inne czynności procesowe. Ale także odpowiednio wcześniej kierują na wyznaczone już objazdy. Te poprowadzono m.in. drogą krajową nr 2 przez Torzym czy Rzepin. Utrudnienia potrwają kilka godzin.

Źródło: Lubuska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię