Mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się przestępczością narkotykową i kryminalną w miniony wtorek zatrzymali 29-latka. Mieszkaniec Torunia w niewielkiej miejscowości pod Ciechocinkiem zorganizował nielegalną plantację, gdzie uprawiał konopie. Za działalność, która mogła dostarczyć znaczną ilość narkotyku grozi mu do 8 lat więzienia.

Wołuszewo. Niewielka miejscowość położona w gminie Aleksandrów Kujawski na obszarze Niziny Ciechocińskiej. Region znany jest z ciekawych tras spacerowych, wypoczynku i gospodarstw agroturystycznych. Wspomnianą miejscowość w miniony wtorek odwiedzili świętokrzyscy policjanci. Wizyta nie była jednak wypoczynkiem, choć związana z pewnym „gospodarstwem” i uprawą roślin.

Kryminalni wspólnie z kolegami zajmującymi się przestępczością narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ustalili, że 29-letni mieszkaniec Torunia może zajmować się nielegalną uprawą konopi. Mundurowi odwiedzili niewielką miejscowość, gdzie mężczyzna wynajmował jedną z posesji wraz z domem. To właśnie tam zatrzymany został torunianin. W pomieszczeniach budynku 29-latek urządził sobie niemałą plantację nielegalnych roślin. Kilkaset krzewów w różnej fazie wzrostu, oświetlenie wspomagające wzrost, nawozy i inne narzędzia wykorzystywane przez zatrzymanego podczas jego „ogrodniczych” zajęć. 29-latek podczas doglądania roślin rozwijał swoje zainteresowania, korzystał nawet z literatury tematycznej. W domu policjanci znaleźli książkę traktującą o uprawie konopi.

Narkotyki – wiadomości kryminalne

Efektem działań świętokrzyskich policjantów jest zabezpieczenie blisko 300 krzaków konopi, około 2,5 kg suszu, a w miejscu zamieszkania 29-latka policjanci znaleźli porcję marihuany. Zatrzymany usłyszał zarzut wytwarzania środków odurzających i uprawy nielegalnych konopi, które mogły dostarczyć znacznych ilości narkotyków za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię