Policjanci z zespołu wywiadowczego z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Z wstępnych informacji wynika, iż sprawca zadał cios nożem pokrzywdzonemu w okolicy szyi powodując głęboką ranę kłutą. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych podejrzany usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przed godziną 18. Policjanci z Woli zostali powiadomieni o tym, że jakiś mężczyzna został dźgnięty nożem. Na miejscu zastali pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy medycznej pokrzywdzonemu. Wywiadowcy ustalili wstępne okoliczności zdarzenia. Wynika z nich, że mężczyźni mieli spożywać wspólnie alkohol. W pewnym momencie jeden z nich wstał, poszedł do kuchni po nóż, którym zadał cios w szyję znajomemu. Po tym wybiegł z mieszkania.

Policjanci udali się poszukiwaniu mężczyzny. Ustalili, że miał on przemieszczać się w pobliżu miejsca, gdzie doszło do zdarzenia. Po kilkunastu minutach mężczyzna wrócił do lokalu. Tam został zatrzymany. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, zostały przeprowadzone oględziny i został zabezpieczony nóż. Śledczy gromadzili materiał dowodowy. Okazało się, że mężczyzna jest już znany organom ścigania, był wielokrotnie poszukiwany i notowany za różne przestępstwa, przebywał również w zakładzie karnym, który ostatni raz opuścił w kwietniu br.

Podejrzany został doprowadzony na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec podejrzanego. Za to przestępstwo grozi kara na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię