Foto: archiwum

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiódł tego kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego oleckiej komendy. Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał młodego mężczyznę, który zakłócał spokój i porządek publiczny strzelając petardami. Jak się okazało 22-latek posiadał też narkotyki.

Wczoraj (16.03.2020 r.) po godz. 21:00 w Olecku na ulicy Gołdapskiej, będący w czasie wolnym od służby kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego oleckiej komendy zwrócił uwagę na mężczyznę, który idąc ulicą strzelał petardami. Funkcjonariusz zatrzymał 22-latka i przekazał go umundurowanym policjantom.

Podczas wykonywanych czynności mieszkaniec Olecka zachowywał się nerwowo, a kiedy funkcjonariusze zapytali go, czy posiada przedmioty zabronione przyznał, że ma narkotyki. Dobrowolnie wydał mundurowym woreczek strunowy z suszem roślinnym. Policjanci przeszukali 22-latka. Nie znaleźli innych rzeczy, których posiadanie jest zabronione lub pochodzą z przestępstwa.

Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczona substancja to marihuana. 22-latek za wykroczenie, którego się dopuścił już został ukarany mandatem karnym. Za posiadanie środków odurzających będzie odpowiadał przed sądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię