Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież mienia z otwartego pokoju hotelowego. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Mężczyzna chodził po hotelu, łapał za klamki i szukał okazji do szybkiego wzbogacania się. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna ukradł z otwartego pokoju hotelowego rzeczy należące do turysty z powiatu toruńskiego. Drzwi wprawdzie nie były zamknięte, ale nie usprawiedliwia to w żaden sposób przestępczego działania 34-latka. Jego łupem padły pieniądze i smartwatch, a właściciel straty oszacował na 1000 złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu oraz zebranych informacji. Mężczyznę zarejestrowały kamery hotelowe. Z nagrań wynika, że zanim trafił on do pokoju pokrzywdzonego, chodził po hotelu i łapał za klamki innych pokojów.

Sprawdzenie mieszkania zatrzymanego doprowadziło do odzyskania przez policjantów zegarka, który wrócił do właściciela.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z aktualnymi przepisami mężczyźnie grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię