Policjanci grajewskiej „drogówki” zatrzymali kolejne prawo jazdy kierującej, która przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Kontrola została przeprowadzona w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierująca osobową Skodą jechała o 86 km/h za szybko. To kolejny taki przypadek na terenie powiatu grajewskiego.

W środę, 4 października, tuż po godzinie 20.00, grajewscy mundurowi dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Guty, na trasie K61. Wybór tego miejsca wynikał ze zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w związku ze zdarzającymi się tam przypadkami przekraczania prędkości przez kierujących. W trakcie pomiaru prędkości nadjeżdżającego pojazdu policyjny miernik wskazał 136 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującą samochodem osobowym marki Skoda do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowcą jest 32–letnia obywatelka Chin. Została ona ukarana mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Z uwagi na fakt, że kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 86 km/h w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali jej również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

Przypominamy, że kierowca jadący zbyt szybko stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko swojego, ale również innych osób korzystających z dróg. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominamy także, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h,  skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Źródło: Podlaska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię