Policjanci z Leśnej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyrąb drzewa i kradzież drewna z lasu na terenie gminy Platerówka. Mundurowi w toku śledztwa ustalili, że mężczyźni zdążyli już pociąć łup na deski, które miały być wykorzystane do zbudowania tarasu. Obu zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty wyrębu drzewa i kradzieży uzyskanego w ten sposób drewna o wartości około 13200 zł. Grozi im teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend leśnieńska policja została powiadomiona o tym, że na terenie uprawianego pola składowane są sterty desek, które mogą pochodzić z kradzieży. Skierowani na miejsce zdarzenia mundurowi ustalili, że doszło do wyrębu drzewa z terenu leśnego, a następnie jego kradzieży. Skradzione kłody drewna zostały przewiezione do jednej ze stolarni na terenie gminy Leśna, a następnie poddano je obróbce. Podczas sprawdzenia warsztatu stolarskiego policjanci ujawnili 27 dębowych desek. Miały on posłużyć do zbudowania tarasu.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 33 i 36 lat z powiatu lubańskiego i zgorzeleckiego. Wycena poniesionych strat została oszacowana na kwotę 13200 

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty wyrębu drzewa i kradzieży drewna z lasu. Grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności i nawiązka w wysokości podwójnej wartości drzewa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię