Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo. Zatrzymani w jednym z rzeszowskich lokali, usiłowali zapłacić za zamówienie imitacjami 100 złotowych banknotów. Gdy obsługa lokalu się zorientowała, wezwała policjantów.

Tydzień temu po północy policjanci interweniowali w jednym z rzeszowskich lokali. Funkcjonariuszy wezwała obsługa, po tym jak dwóch klientów usiłowało zapłacić za zamówienie imitacjami banknotów. Jeden z mężczyzn zaczął się awanturować.

Interweniujący policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego i 22-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. Przy jednym z nich policjanci znaleźli kilka banknotów, które okazały się imitacją. Były bardzo podobne do oryginalnych pieniędzy, posiadały jednak dopisek „Rekwizyt”. Mężczyźni chcieli nimi zapłacić wykorzystując panujący w lokalu półmrok i zamieszanie.

Obydwaj byli pijani, badanie wykazało w ich organizmach ponad 2 promile alkoholu. Gdy wytrzeźwieli, zostali przesłuchani. Twierdzili, że imitacje banknotów znaleźli.

Ostatecznie policjanci przedstawili im zarzuty usiłowania oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkarpacka policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię