archiwum

Zatrzymaniem i przedstawieniem zarzutów zakończyła się policyjna kontrola drogowa przeprowadzona na terenie Józefowa. Dwaj mieszkańcy Góry Kalwarii posiadali przy sobie narkotyki, a na dodatek jeden z nich prowadził pojazd nie mając do tego uprawnień. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali również pasażerkę, która utrudniała wykonywanie czynności służbowych. Cała trójka znajomych usłyszała już zarzuty.

W sobotnią noc, policjanci wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy, pełniąc służbę na terenie Józefowa, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla. Samochodem jechało troje mieszkańców Góry Kalwarii, dwaj mężczyźni w wieku 32 i 31 lat oraz 26-letnia kobieta. Podczas kontroli obaj mężczyźni zachowywali się bardzo nerwowo. W pewnym momencie, jeden z nich odrzucił torebkę foliową z zawartością białego proszku na chodnik. Wówczas podróżująca z nimi kobieta, chcąc pomóc mu w uniknięciu kary, szybko chwyciła odrzuconą substancję, po czym wrzuciła ją do studzienki kanalizacyjnej. Funkcjonariusze niezwłocznie ją wyjęli. Ponadto przy drugim z mężczyzn policjanci również ujawnili narkotyki. Podczas sprawdzenia osób w policyjnych systemach, wyszło też na jaw, że 32-latek prowadził pojazd nie mając do tego uprawnień. Cała trójka została zatrzymana i trafiła do policyjnych cel.

Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone w trakcie interwencji sproszkowane substancje to mefedron i metamfetamina. Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy, by przedstawić 32 i 31-latkowi zarzutów dotyczących posiadania substancji psychotropowych zagrożonych karą do 3 lat więzienia, zaś 26-latce zarzutu dotyczącego próby utrudniania postępowania poprzez zacieranie śladów przestępstwa, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Kierujący również został rozliczony za popełnione wykroczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię