Ilustracja/archiwum
archiwum

21-letni mężczyzna zauważył jadącego drogą VW Passata i podejrzewając, że kierowca jest pijany, postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. W trakcie obywatelskiego ujęcia, świadek próbował przeszkodzić drugiemu kierowcy Passata, który również był nietrzeźwy. Ostatecznie obaj kierowcy zostali zatrzymani. 62-latek i 37-latek mieli po 2 promile alkoholu we krwi. Oprócz konsekwencji w postaci dotkliwych kar finansowych oraz zakazów prowadzenia pojazdów, obu mężczyznom grozi również kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór na terenie gminy Gorzków doszło do zdarzenia, w którym młody mężczyzna, jadący samochodem z dwiema pasażerkami, zauważył dziwne zachowanie kierowcy Volkswagena Passata. Kierowca nagle zjechał na pas jazdy 21-latka z przeciwnego kierunku. Młody mężczyzna podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, zawrócił i próbował uniemożliwić mu dalszą jazdę. Wtedy inny VW Passat celowo zajął mu drogę, pomagając pierwszemu kierowcy odjechać.

Gdy 21-latek wyszedł z auta i podszedł do drugiego kierowcy, okazało się, że ten również jest nietrzeźwy. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że 62-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Niedługo po zatrzymaniu drugiego kierowcy, policjanci zatrzymali również pierwszego kierowcę Passata. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a po zbadaniu alkomatem okazało się, że również miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni będą musieli teraz tłumaczyć się przed sądem. Oprócz dotkliwych kar finansowych i zakazu prowadzenia pojazdów, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię