Policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej. Czasami są to działania wcześniej zaplanowane i wynikające z rozpoznania środowiska przestępczego, a czasami to efekt skrupulatnych kontroli podejmowanych przez funkcjonariuszy różnych pionów. W ostatnich dniach w ręce policjantów na terenie Dolnego Śląska wpadło kilka osób, mających związek z substancjami zabronionymi. Każda z tych osób zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa.

O prawdziwym braku szczęścia możne mówić mieszkaniec Wrocławia, który wyjmował z kieszeni marihuanę, akurat wtedy, gdy funkcjonariusze pojawili się na horyzoncie tej samej klatki schodowej. Policjanci właśnie zakończyli interwencję domową i kierowali się ku wyjściu, gdy na półpiętrze zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę. Próbował wyciągnąć z kieszeni foliowe opakowanie, jednak kiedy zauważył policjantów zmienił zdanie i postanowił schować przed ich wzrokiem worek z zielonym suszem. Mundurowi zadecydowali jednak sprawdzić, co próbował ukryć 39-latek. Jak się po chwili okazało, mężczyzna miał przy sobie kilka porcji marihuany. Podczas rozmowy z mundurowymi przyznał się, że nie są to jedyne narkotyki, które ma przy sobie. Wrocławianin wyciągnął z kieszeni również opakowanie z białym proszkiem–amfetaminą, również w ilości kilku porcji handlowych. Jak widać, spotkanie funkcjonariuszy na klatce schodowej okazało się dla niego niezbyt szczęśliwe. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Dwie kolejne osoby mające związek z narkotykami zostały zatrzymane tego samego dnia na terenie powiatu wałbrzyskiego. Tam policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, który kierował samochodem osobowym pod wpływem narkotyków. W związku z tym, że mężczyzna był silnie pobudzony i agresywny policjanci postanowili poszukać powodu takiego zachowania poprzez badanie krwi. Pozwoli to określić, pod wpływem jakich substancji znajdował się kierowca.

Następny nieodpowiedzialny kierujący to 38-letni mieszkaniec powiatu białostockiego. Kierujący samochodem osobowym jechał pod wpływem środków odurzających, dlatego i w tym przypadku mundurowi zlecili pobranie krwi w celu potwierdzenia i zweryfikowania substancji. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli również narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy. Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W Dzierżoniowie kryminalni działając operacyjnie ustalili mężczyznę, który według nich mógł posiadać narkotyki. Do zatrzymania doszło podczas legitymowania. W trakcie tych czynności wyszedł na jaw również fakt, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 13 miesięcy. Ponadto w jego odzieży policjanci znaleźli amfetaminę. Młody mężczyzna po wykonaniu czynności procesowych został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Jeleniej Góry, który w wynajmowanym mieszkaniu przechowywał znaczną ilość narkotyków. Policjanci zabezpieczyli podczas interwencji ponad 1400 porcji handlowych marihuany. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię