Grudziądzcy policjanci zatrzymali 25-latka, który groził pozbawieniem życia swojej konkubinie. Mężczyzna siekierą uszkodził również instalację gazową i usiłował wysadzić kamienicę, w której mieszka. Dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych, nikomu nic się nie stało. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Dyżurny policji w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w centrum miasta doszło do awantury domowej, w której konkubent miał grozić młodej kobiecie pozbawieniem życia. Niezwłocznie został tam wysłany policyjny patrol.

Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, w mieszkaniu zastali młodego mężczyznę, który siedział na podłodze z siekierą na kolanach. Okazał się nim 25-letni grudziądzanin. Mężczyzna był spokojny i został wyprowadzony przez funkcjonariuszy z mieszkania. W kuchni policjanci zobaczyli przeciętą rurę gazową, z której wydobywał się płomień ognia. Szybko odcięli dopływ gazu i na miejsce wezwali pogotowie gazowe, które zabezpieczyło całą instalację.

Policjanci ustalili także, że chwilę przed ich przybyciem 25-latek najpierw groził swojej konkubinie pozbawieniem życia, a gdy ta uciekła z mieszkania, za pomocą siekiery przeciął w kuchni rurę z gazem, który następnie podpalił.

Sprawca awantury został zatrzymany i usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz spowodowanie niebezpiecznego zdarzenia. W sobotę (16.12.2017r.) na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Grudziądzu zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: Kujawsko-Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię