archiwum

W miniony weekend, na terenie powiatu nowotarskiego, funkcjonariusze zatrzymali czterech poszukiwanych mężczyzn, ukrywających się przed organami ścigania. Wśród zatrzymanych był 41-latek, który został ujęty dzięki czujności mieszkańców powiatu nowotarskiego. Mężczyzna chciał wynająć pokój, jednak właściciel obiektu postanowił sprawdzić jego personalia w bazie osób poszukiwanych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali 23-latka poszukiwanego przez sąd z gminy Raba Wyżna. Młody mężczyzna został skierowany do zakładu karnego na 75 dni, gdzie będzie odbywał zastępczą karę pozbawienia wolności za niewykonaną karę ograniczenia wolności.

W innym przypadku, 53-latek, który sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, nie był świadomy, że był poszukiwany przez sąd w Nowym Targu. Mężczyzna miał do odbycia 27 dni kary pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny. Choć został zatrzymany przez policjantów, uniknął zastępczej kary aresztu, opłacając zaległe należności. Ponadto, 35-latek był poszukiwany przez nowotarską prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Po wykonaniu niezbędnych formalności, mężczyzna został zwolniony.

41-letni mieszkaniec województwa łódzkiego został zatrzymany dzięki czujności mieszkańców powiatu nowotarskiego. Mężczyzna próbował wynająć pokój na terenie gminy Nowy Targ, lecz właściciel obiektu sprawdził jego personalia na policyjnej stronie internetowej, gdzie okazało się, że poszukiwany jest listem gończym przez Sąd Rejonowy w Radomiu. Miał on do odbycia 181 dni kary pozbawienia wolności. Nie otrzymawszy pokoju, mężczyzna szybko opuścił miejsce.

Kilka godzin później, osoby, które miały wynająć mu pokój, przypadkowo spotkały poszukiwanego na stacji benzynowej. Natychmiast powiadomiły o sytuacji nowotarskich funkcjonariuszy, którzy zatrzymali 41-latka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię