Foto: archiwum

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 55-letni kierujący, który potrącił wczoraj 16-letnią dziewczynę przechodzącą przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pokrzywdzona doznała urazu głowy i brzucha oraz złamania ręki. Obecnie przebywa w szpitalu. Sprawca potrącenia tłumaczył policjantom, że nie zauważył przechodzącej na pasach nastolatki ponieważ sięgał po dzwoniący telefon komórkowy. Za spowodowanie wypadku grożą mu 3 lata więzienia.

Około godziny 13.00 na ulicy 3-go Maja 55-letni mężczyzna kierujący osobowym oplem, jadąc w kierunku Mikołowa, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 16-letnią dziewczynę. Potrącona nastolatka trafiła do szpitala z urazem głowy i brzucha oraz złamaniem lewego przedramienia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło z winy kierującego samochodem. Zabrzanin podczas jazdy sięgnął po dzwoniący telefon komórkowy i nie zauważył 16-latki przechodzącej na pasach z prawej na lewą stronę. Mężczyzna był trzeźwy.

Przybyli na miejsce policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz stanie przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego spowodowanie wypadku na skutek naruszenia, chociażby nieumyślnie, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jest karane. W opisanym przypadku sprawcy grożą 3 lata więzienia.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię