archiwum

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, pracujący na co dzień w Wydziale Kryminalnym w czasie wolnym od służby zatrzymał 26-letniego mieszkańca powiatu choszczeńskiego, który posiadał przy sobie ponad 71 gram marihuany oraz 14 gram amfetaminy.

W minionym tygodniu funkcjonariusz KPP w Choszcznie w czasie wolnym od służby, zauważył na drodze leśnej zaparkowany samochód osobowy, a w nim  podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Policjant postanowił podejść i sprawdzić czy wszystko w porządku. Wówczas na kolanach mężczyzny zauważył woreczek foliowy z zawartością suszu. Kryminalny niezwłocznie zagregował, przedstawił się, okazał legitymację służbową, a na miejsce wezwał patrol policji. W trakcie czynności policjanci ujawnili w pojeździe mężczyzny ponad 71 gram marihuany oraz 14 gram amfetaminy. Ujawnione środki odurzające zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany i przewieziony do KPP w Choszcznie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz  substancji psychotropowych, za co grozi kara pozbawienia wolności do10 lat. Mężczyzna przyznał się w całości do zarzuconych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd Rejonowy w Choszcznie na wniosek Prokuratury Rejonowej, poprzedzający wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię