Policjanci z chorzowskiej komendy zatrzymali 64-letniego mieszkańca tego miasta, który próbował zabić swoją żonę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i na wniosek śledczych sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W ubiegłą środę, kilka minut po 12.00 dyżurny chorzowskiej komendy otrzymał informacje od mieszkanki Chorzowa, że jej mąż próbował ją zabić.

Na miejsce skierowano policjantów, którzy ustalili, że kobieta została zaatakowana w swoim mieszkaniu. Jej mąż założył jej na głowę foliowy worek, a następnie próbował wrzucić do wanny pełnej wody. Kobieta zdołała się jednak wyrwać i zaalarmować sąsiadów, z których jeden ruszył na ratunek, a następnie wezwał pomoc. Sprawca został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i złożył wyjaśnienia przed prokuratorem. W czwartek, na wniosek śledczych, sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo 64-latkowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię