Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli profesjonalny zestaw do karabinu snajperskiego w paczce wysłanej ze Stanów Zjednoczonych. W deklaracji celnej wskazano, że znajduje się w niej sprzęt sportowy.

Funkcjonariusze KAS znaleźli w skontrolowanej paczce zestaw do precyzyjnego karabinu snajperskiego – kolba z osprzętem firmy, która specjalizuje się w produkcji broni dla strzelców wyborowych sił specjalnych na całym świecie.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, w zakresie prawidłowości przesyłania i przewozu broni, wszczęto postępowanie, które prowadzi częstochowska Policja.

Prawo dopuszcza przesyłanie broni lub amunicji za pośrednictwem operatorów pocztowych, o ile posiadają stosowne pozwolenia na wykonywanie takich zleceń.

Przywóz broni i amunicji, z państw spoza Unii Europejskiej przez obywateli polskich wymaga uprzedniego wydania stosownego zaświadczenia przez konsula RP. W przypadku gdy nielegalnie przywieziona broń lub amunicja zostanie ujawniona na terytorium Polski, jej posiadacz powinien liczyć się z jej przepadkiem, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

8 KOMENTARZE

 1. „Prawo dopuszcza przesyłanie broni lub amunicji za pośrednictwem operatorów pocztowych, o ile posiadają stosowne pozwolenia na wykonywanie takich zleceń.”

  Tyle że osada do karabinu nie jest ani jednym, ani drugim, ani nawet istotną częścią broni w myśl ustawy… Trochę was poniosło.

 2. Czy przesyłka zawierała istotne części broni i amunicji wg. UOBiA?
  Jeśli nie, to tak się trochę Państwo skompromitowali

 3. Odnośnie do wcześniejszych komentarzy – dziennikarze nie muszą się na wszystkim znać. A zwłaszcza na tym o czym piszą.

 4. W następnym odcinku: „Celnicy udaremnili przemyt środków przenoszenia taktycznej broni jądrowej!”; na zdjęciu: ośka od furmanki…

 5. usuń ten artykuł pseudo redaktorzyno.. bo nie wiesz o czym piszesz.. Jest to osada Cadex w pełni legalna wg polskiego prawa. Dystrybutorem u nas jest RWS ale można zamówić też bezpośrednio z USA. Nie ma tam ani jednej rzeczy która wypełnia znamiona istotnej części broni wg ustawy o broni i amunicji.

 6. Czyli jak zwykle- w tzw ,,Służbach” stabilnie o_0…
  ja..! ale sukces jest,statystyka wyrobiona,premie będą- a że za jakiś czas po cichutku oddać trzeba będzie bezprawnie zatrzymany sprzęt ,to o tym oczywiście nie zająkniecie się.
  Dodatkowo publikujecie ten clickbaitowy tekst i zdjęcia- jest to prawie tak słabe, jak ,,wyczyn” tycg tytanów intelektu z KAS-u.

  Ha-tfu! na nich – i na was,baiciarze.

 7. Co to za tendencyjny i niedoinformowany artykuł?!
  Szanowni Państwo z tej pseudo redakcji: w Ustawie o Broni i Amunicji jest wymieniona lista elementów broni na które wymagane jest pozwolenie, NIC innego nie podlega pod tą ustawę co za tym idzie jest w 100% legalne. Osada do broni sportowej / snajperskiej nie jest istotną częścią broni więc „służby” jedyne czym się wykazały to całkowitym brakiem wiedzy z zakresu prawa! A wasza redakcja nawet nie umie tego poprawnie ująć zgodnie z prawdą.
  Kłania się też wiedza dotycząca klasyfikacji jako snajperskie i sportowe, bo wasz populizm jest niezwykle niedoinformowany :/

  Najpierw czytamy, potem piszemy artykuły. A takie badziewia, powinniście natychmiast usuwać, szkodniki jedne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię