Ilustracja/archiwum.

Policjanci nowodworskiego zespołu do spraw nieletnich i patologii, na terenie miasta zatrzymali 3 osoby, które posiadały środki odurzające. Wobec dwóch nowodworska prokuratura zastosowała dozór policyjny, o losie trzeciej zdecyduje sąd rodzinny.

1 czerwca 2021 r. funkcjonariusze wydziału prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim patrolowali ulice miasta. W pewnym momencie zauważyli młodego mężczyznę wychodzącego z bloku. Na widok mundurowych chłopak gwałtownie się odwrócił i próbował uciec. Policjanci byli jednak szybsi od niego. 20-letni nowodworzanin podczas interwencji był bardzo nerwowy. Za chwilę funkcjonariusze ujawnili w kieszeni jego spodni 4 torebki foliowe z zawartością suszu roślinnego, a w kolejnej kieszeni następne 4 torebki z zapięciem strunowym, z zawartością białego proszku.

Podczas gdy mundurowi przeprowadzali interwencję z tej samej klatki wyszedł znany im 18-latek. Gdy tylko zauważył co się dzieje natychmiast zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. Na miejsce przybył również drugi patrol. Podczas pościgu, na klatce schodowej zauważyli młodą dziewczynę z plecakiem, która na widok mundurowych stała się bardzo niespokojna, chciała uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Za chwilę okazało się co było tego powodem.

W plecaku należącym do 19-latki z Nowego Dworu Mazowieckiego policjanci ujawnili 60 sztuk torebek foliowych z zapięciem strunowym, z zawartością białego proszku. Żeby tego było mało, za chwilę mundurowi ujawnili kolejnych 21 torebek foliowych z żółtymi kryształkami oraz 6 torebek z zawartością suszu roślinnego. Na dodatek w plecaku kobieta miała 2 wagi elektroniczne i 8 pakietów torebek z zapięciem strunowym.

W mieszkaniu z którego dziewczyna wyszła, funkcjonariusze zastali 16-latkę z gminy Zakroczym. Ujawnili przy niej 2 torebki foliowe z białym proszkiem oraz 2 torebki z zapięciem strunowym, w których znajdował się zielony susz roślinny.
Nowodworscy funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby i przewieźli je do komendy, gdzie przy użyciu testera narkotykowego poddali badaniu ujawnione przy zatrzymanych substancje.

Okazało się, że 20-latek posiadał przy sobe amfetaminę i marihuanę.

19-latka w plecaku miała mefedron i amfetaminę o łącznej wadze ponad 150 gram.

16-latka posiadała natomiast mefedron i marihuanę.

Nieletnią po wykonanych czynnościach przekazano opiekunowi prawnemu. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

20-latek i 19-latka noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po zgromadzeniu przez nowodworskich śledczych materiału dowodowego, mężczyźnie został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających, zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Kobieta usłyszała natomiast zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za który grozi kara do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię