Za groźby pozbawienia życia odpowie 41-letni obywatel Macedonii, który był już karany za zabójstwo. Mężczyzna 16 lat temu zabił swoją partnerkę (Polkę) na terenie Austrii. Pomimo upływu lat groził zabójstwem matce zamordowanej kobiety. Gdy po wyjściu z więzienia i zmianie nazwiska pojawił się w Polsce został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do kraśnickiej prokuratury. Wczoraj został tymczasowo aresztowany.

Za 41-letnim Obywatelem Macedonii wystawiony był list gończy wydany przez kraśnicką prokuraturę. Mężczyzna w 2005 roku zabił swoją polską partnerkę na terenie Austrii. Wcześniej służył w armii na Bałkanach. Za zabójstwo został skazany na 20 lat więzienia. Po odbyciu 2/3 kary w austriackim więzieniu został deportowany  do Macedonii.

Pomimo wielu lat od zabójstwa groził matce zamordowanej kobiety. Istniała obawa, że mężczyzna zrealizuje swoje groźby. Gdy zmienił nazwisko i ponownie pojawił się w Polsce ustaleniem jego miejsca pobytu i zatrzymaniem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie oraz policjanci z Kraśnika. Został zatrzymany  na terenie śląska przy udziale konterrorystów z Katowic.

Trafił do aresztu, a następnie został przekonwojowany do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku. 41-latek został tymczasowo aresztowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię