Policjanci z Przymorza dzisiaj postawią zarzuty mężczyźnie, który napadł na funkcjonariusza służby więziennej. Sprawca został zatrzymany przez kryminalnych następnego dnia w jednej z siłowni. Śledczy i prokurator będą wnioskowali o aresztowanie mężczyzny. Za uszkodzenie ciała może grozić do 5 lat pozbawienia wolności, a za znieważenie funkcjonariusza publicznego do roku.

Policjanci 23 kwietnia tego roku otrzymali zgłoszenie o tym, że na gdańskim Przymorzu doszło do pobicia i znieważenia mężczyzny. Pokrzywdzony trafił do szpitala i kiedy poczuł się lepiej zaalarmował o zdarzeniu policjantów. Policjanci natychmiast pojechali do jednego z gdańskich szpitali i tam podczas rozmowy z pokrzywdzonym i świadkami tego przestępstwa policjanci dowiedzieli się co się stało. Jak ustalili policjanci pokrzywdzony, który jest funkcjonariuszem służby więziennej, 20 kwietnia wracał do domu, wtedy został zaczepiony przez 30-letniego, jak się okazało byłego skazanego, który odbywał w przeszłości karę pozbawienia wolności mi.in za rozboje. Sprawca rozpoznał funkcjonariusza i zaczął go znieważać, szarpać i uderzać, pokrzywdzony bronił się, nie mniej jednak na skutek pobicia trafił do szpitala, a sprawca uciekł.

Kryminalni kiedy tylko uzyskali informację o przestępstwie zaczęli szukać sprawcy, dzięki zdobytym przez policjantów informacjom mężczyzna wczoraj popołudniu trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali go w jednej z siłowni na terenie miasta. Mężczyzna nie stawiał oporu, był zaskoczony widokiem policjantów.

Śledczy oraz prokurator pracujący nad sprawą zebrali materiał dowodowy m.in. opinię sądowo- lekarską oraz zeznania świadków, które pozwolą na postawienie 30-latkowi zarzutów uszkodzenia ciała oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. Za te przestępstwa może grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

30 latek zostanie doprowadzony dziś do sądu ponieważ policjanci i prokurator wnioskują o aresztowanie mężczyzny na najbliższe miesiące.

Źródło: pomorska policja

1 KOMENTARZ

  1. Karma go spotkała nie ma co się dziwić byłemu więźniowi jak się na nim strażnik wyzywał to nie dziwne jak by był spoko klawisz to by jeszcze z nim na piwo poszedł taka jest prawda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię