Śląscy kryminalni zatrzymali 40-latka, który przewoził samochodem narkotyki. W bagażniku opla stróże prawa znaleźli 9 kilogramów amfetaminy. Narkotyki znaleziono również w jego mieszkaniu. Zatrzymany jest dobrze znany policjantom, w przeszłości był karany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 40-latek został już tymczasowo aresztowany, grozi mu 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z policjantami z CBŚP, wkroczyli do akcji zaraz po tym, jak zdobyli informację, że przez teren naszego województwa może być organizowany przerzut narkotyków za południową granicę kraju. Policjanci zatrzymali kierowcę opla w Częstochowie. W bagażniku jego samochodu znaleźli 9 kilogramów amfetaminy. Narkotyki były spakowane w kilogramowe paczki i przygotowane do sprzedaży.

Stróże prawa ustalili, że narkotyki przewożone były z północy Polski i docelowo miały trafić na czeski rynek. Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany. Podczas przeszukania jego mieszkania, z użyciem psa wyszkolonego do poszukiwania narkotyków z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, przechwycono kolejne 350 gramów amfetaminy i 50 gramów marihuany. Łączna, czarnorynkowa wartość wszystkich substancji, to 270 tysięcy złotych. Samochód zatrzymanego został zabezpieczony na poczet przyszłych kar i grzywien.

40-latek był już w przeszłości wielokrotnie karany, m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mieszkaniec Sosnowca w zeszłym roku opuścił zakład karny, gdzie spędził kilkanaście lat.

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że mężczyzna prowadził pod wpływem narkotyków. Ostatecznie potwierdzą to wyniki badania krwi pobranej 40-latkowi.

​Na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Częstochowie tymczasowo aresztował mieszkańca Sosnowca na trzy miesiące. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię