Policjanci zatrzymali 19-letnią mieszkankę Oławy, która posiadała przy sobie narkotyki. Kobieta usłyszała zarzut, przyznała się do popełnionego przestępstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W minioną środę o godz. 3:40 do dyżurnego oławskiej jednostki wpłynęło pilne zgłoszenie dotyczące zagrożenia życia i zdrowia mieszkanki, która według przekazanej informacji miała myśli samobójcze i chciała targnąć się na swoje życie.

Po dotarciu pod wskazany adres policjanci zastali zaskoczoną właścicielkę, która wyjaśniła, że spędza noc w domu i z nikim ze znajomych się nie kontaktowała. Jak się okazało, były partner 19-latki już kilkakrotnie zgłaszał nieprawdziwe interwencje, w tym rzekomą próbę samobójczą.

Podczas dalszych ustaleń, policjanci w miejscu zamieszkania kobiety wyczuli zapach marihuany. 19-latka przyznała się do posiadania środków odurzających i spod bluzy wyjęła woreczek z zawartością suszu roślinnego o wadze 0,34 grama. Została zatrzymana w policyjnym areszcie.

Teraz o jej losie zadecyduje Sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Konsekwencje nie ominą również byłego partnera 19-latki, który przed Sądem odpowie za bezpodstawne wezwanie policji.

1 KOMENTARZ

  1. Beka.
    Spore prawdopodobieństwo umorzenia sprawy z tytułu na czyn o niskiej szkodliwości społecznej.
    Na cóż Państwo piszą o tak błahych sprawach ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię