Policjanci ze Skarszew zatrzymali 3 mężczyzn, którzy farbą w sprayu pomalowali kilkanaście metrów betonowego ogrodzenia. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę 10 tys. zł. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W czwartek 16 czerwca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał informację o wandalach malujących betonowe ogrodzenie. Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:00 przy jednej z ulic w Skarszewach. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz natychmiast skierował na interwencję znajdujący się w pobliżu patrol. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zauważyli osoby, które farbą w sprayu malowały betonowe przęsła płotu. Wstępna wartość strat powstałych w wyniku tej dewastacji oszacowana została na kwotę 10 tys. zł. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie 3 mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat. Podczas przeszukania okazało się, że najstarszy z nich miał przy sobie plastikowe pudełko, w którym znajdował się susz roślinny. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana.

Mieszkańcy powiatu starogardzkiego zostali doprowadzeni do miejscowej komendy, gdzie spędzili noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Za zniszczenie mienia, w tym przypadku ogrodzenia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że akty wandalizmu niweczą działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców i przestrzeni, w której mieszkamy. Wydatki na naprawę takich wybryków chuligańskich i usuwania szkód ponosimy my wszyscy. Policjanci informują, że umieszczanie napisów i symboli na elewacjach budynków, kładkach, w przejściach podziemnych, niszczenie znaków drogowych, lamp ulicznych, przystanków autobusowych i małej architektury podlega odpowiedzialności karnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię