Policjanci z 5 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali mężczyznę wyłudzającego usługi hotelowe. 32-latek został zatrzymany w jednym z krakowskich hoteli, gdzie pomimo nie uregulowanego rachunku próbował przedłużyć swój pobyt. Mężczyzna trafił do aresztu, ponieważ podczas zatrzymania okazało się, ze jest poszukiwany do odbycia kary więzienia za popełnione wcześniej oszustwa.

Zatrzymanie poszukiwanego 32-latka do wynik pracy dzielnicowych z 5 Komisariatu Policji w Krakowie. To właśnie dzielnicowi ustalili, że na terenie jednego z krakowskich hoteli może znajdować się poszukiwany mieszkaniec Śląska.  Funkcjonariusze pojechali do hotelu i  zgodnie z ustaleniami na miejscu zastali pracowników hotelu jak również poszukiwanego 32-latka.

Jak się okazało, mężczyzna kilka dni temu skontaktował się z obsługą hotelu informując, że niepowodzeniem skończyły się jego próby zarezerwowania pobytu przez jeden z portali internetowych. Rozmówcy uzgodnili, że związku z problemami technicznymi klient może telefonicznie zarezerwować pokój jak i przesłać mailowo potwierdzenie przelewu zapłaty za kilkudniowy pobyt w Krakowie. Zgodnie z ustaleniami mężczyzna przesłał potwierdzenie przelania gotówki. Następnego dnia pojawił się w Krakowie i zamieszkał w hotelu. Po kilku dniach pracownicy zaniepokojeni brakiem przelewu zapytali mężczyznę o przyczynę opóźnienia przesłania pieniędzy. Klient tłumaczył, że transakcja płatnicza byłą dokonywana za granicy i to może być główny powód opóźnienia. Zwodzeni opowieściami pracownicy uwierzyli w tłumaczenia oszusta. Mężczyzna został zatrzymany w momencie kiedy próbował przedłużyć swój pobyt w hotelu.

Podczas sprawdzenia okazało się, że 32-latek poszukiwany jest do odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolnościza popełnione wcześniej przestępstwa. Zatrzymany usłyszał zarzuty oszustwa art. 286 kk i trafił do zakładu karnego.

Źródło: małopolska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię