Policjanci po pościgu zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego, który spowodował kolizję z radiowozem. Mężczyzna uciekał, ponieważ kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W niedzielę 18 września w Prusicach na ul. Górkowickiej kierujący pojazdem marki Opel na prostym odcinku drogi doprowadził do zderzenia z oznakowanym radiowozem marki Kia. Po zderzeniu mieszkaniec powiatu trzebnickiego nie zatrzymał się i próbował uciec z miejsca kolizji.

Mundurowi niezwłocznie podjęli za nim pościg. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Południowej w Prusicach. Kierującym okazał się być 30-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Wtedy również okazało się co było przyczyną takiego zachowania. Badanie alkomatem wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny 30-latek został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia usłyszał zarzuty. Kierowca nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię