Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 64-letniej obywatelki Bułgarii oraz jej 36-letniej wspólniczki. Obie podejrzane w nienaturalny sposób zbliżyły się do jednej z kobiet, stojących na przystanku przy ul. Marszałkowskiej na warszawskim Śródmieściu i z plecaka ukradły jej portfel z pieniędzmi w kwocie 120 zł, dowodem osobistym i kartą bankomatową. Widzący to mężczyzna zareagował i ujął sprawczynie. Na miejsce wezwał ursynowskich policjantów, którzy zatrzymali podejrzane i odzyskali skradzione rzeczy. Obie trafiły do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kilka minut po godzinie 13.00 do jednego z ursynowskich kryminalnych zadzwonił mężczyzna, który znał policjanta z innych czynności i miał do niego kontakt telefoniczny. Mężczyzna powiadomił, że właśnie jest na przystanku autobusowym przy ul. Marszałkowskiej na warszawskim Śródmieściu i był naocznym świadkiem, jak dwie kobiety prawdopodobnie narodowości bułgarskiej okradły przed chwilą stojącą na przystanku kobietę. Wyciągnęły jej z plecaka portfel z pieniędzmi i dokumentami. Zgłaszający powiedział, że ujął te kobiety. Wobec tego policjanci natychmiast pojechali w to miejsce. Kiedy dotarli, mężczyzna powiedział, że widział, jak obie kobiety w nienaturalny sposób zbliżyły się do pokrzywdzonej. Następnie jedna z nich odwróciła uwagę pokrzywdzonej, a druga wyjęła jej portfel. Na miejscu była również właścicielka portfela, która potwierdziła zgłoszenie i wskazała portfel z dokumentami, które miały przy sobie kobiety podejrzane o kradzież.. Obie podejrzane zostały zatrzymane i osadzone w policyjnych celach. Następnego dnia w obecności tłumacza usłyszały prokuratorskie zarzuty.

Kobiety trafiły do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście z wnioskiem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Teraz obie kobiety mogą zostać skazane na 5 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię