Świdniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o czynną napaść na funkcjonariuszy publicznych. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje Sąd.

W dniu 12 września br ok. godz 18.00 świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Ślaska. Powodem wezwania było naruszenie nietykalności cielesnej jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę.

W trakcie podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn.

Materiał dowodowy w postaci zapisu wideo, ukazuje, z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci, pomimo tego jeden z mężczyzn – 47-latek został zatrzymany na gorącym uczynku.

Drugi z mężczyzn 25-latek zbiegł z miejsca interwencji, ale bezpośrednio po zdarzeniu również został zatrzymany. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty.

Obu zatrzymanym mężczyznom grozi odpowiedzialność karna w związku z art. 223 kk tj czynna napaść na funkcjonariusza publicznego, zagrożona karą do 10 lat pozbawianie wolności.

5 KOMENTARZE

  1. Dobrze mówi @Oni bo te pieski za duzo sobie pozwalają miałem kilka razy nieprzyjemny incydent z cwaniakiem policjantem wiec wcale się nie dziwie ze wpierdziel dostali sam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię