Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy byli zamieszani w brutalne pobicie i kopanie leżącego na ziemi chłopaka. Incydent został udokumentowany na filmie, który następnie trafił do sieci. W związku z tym przestępstwem zatrzymano 17-latka, 20-latka oraz 23-latka, który nagrywał całe zdarzenie.

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiło się wstrząsające nagranie, na którym widać, jak dwóch mężczyzn brutalnie bije i kopie leżącego na ziemi młodego chłopaka. W pewnym momencie jeden z napastników nawet na niego skacze.

Policja natychmiast podjęła działania w tej sprawie. Tego samego dnia funkcjonariusze dotarli do 18-letniej ofiary, mieszkańca miasta Biała Podlaska. W trakcie śledztwa ustalili przebieg i okoliczności zdarzenia, które miało miejsce na jednej z ulic miasta na początku tego roku. Zidentyfikowano również napastników – 17-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego oraz 20-latka z gminy Biała Podlaska, a także 23-latka, który nagrał całe zajście.

Pierwszy z podejrzanych został zatrzymany w ośrodku, w którym przebywał, natomiast 20-latek próbował uniknąć odpowiedzialności, ukrywając się przed funkcjonariuszami. Ostatecznie został zatrzymany na terenie województwa mazowieckiego przez bialskich kryminalnych oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W weekend prokurator Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej przedstawił im zarzuty pobicia oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

Policja zatrzymała również 23-latka, który uwiecznił zdarzenie. Podejrzany jest on o utrudnianie postępowania karnego oraz zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Podczas zatrzymania mężczyzna szczuł psami funkcjonariuszy.

Wobec wszystkich trzech podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. 17-latkowi i 20-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 23-latkowi przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest nadal badana, a sprawcy czekają na wyrok sądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię