26-letni mieszkaniec województwa łódzkiego został zatrzymany przez kryminalnych z komisariatu przy ul. Trzemeskiej i teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna jest podejrzany o pobicie, do którego doszło pod koniec lipca w rejonie wrocławskiego Pasażu Niepolda. Poszkodowany mężczyzna w wyniku zdarzenia nie jest teraz w stanie samodzielnie egzystować. Sprawcy grozić może kara wieloletniego pozbawienia wolności.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w lipcu br. w popularnym miejscu spotkań młodych ludzi, jakim jest wrocławski Pasaż Niepolda. Tam w rejonie klubów muzycznych w godzinach porannych, w wyniku awantury pomiędzy kilkoma osobami, został pobity mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna ten w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie wymagał specjalistycznej pomocy medycznej.

Policjanci zajęli się sprawą od razu po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu i wykonali szereg różnych czynności procesowych oraz pozaprocesowych, w tym także zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringów. I właśnie nagrania z monitoringu zostały upublicznione, w celu namierzenia osób, które mogą mieć związek z popełnionym przestępstwem. Po niedługim czasie, do policjantów z komisariatu przy Trzemeskiej zaczęły zgłaszać się osoby, które twierdziły, że rozpoznają mężczyzn z nagrania oraz zdjęć.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto dokładnie weryfikowali każdą otrzymaną informację. Policjanci podczas pracy operacyjnej m.in. na podstawie monitoringów oraz otrzymywanych od mieszkańców sygnałów ustalili, że jedną z osób podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa prawdopodobnie jest 26-letni mieszkaniec województwa łódzkiego.

Śledczy cały czas ściśle współpracowali z prokuraturą, w celu ustalenia wszelkich szczegółów dotyczących tej sprawy oraz zabezpieczeniu pełnego materiału dowodowego. Kiedy zatrzymanie mężczyzny było już tylko kwestią czasu, ten sam zgłosił się do wrocławskiej prokuratury, na której terenie został zatrzymany przez kryminalnych, a następnie doprowadzony do komisariatu.

Tam z mieszkańcem województwa łódzkiego zostały przeprowadzone czynności procesowe, a następnie 26-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie spędził noc. Następnego dnia kryminalni doprowadzili go przed sąd, gdzie usłyszał zarzuty spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała. Dzięki zebranym wcześniej przez policjantów materiałom sąd mógł zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, jednak tego nie zrobił, uznając, że wspomniany mężczyzna podejrzany jest jedynie o udział w bójce lub pobiciu i adekwatnym środkiem zapobiegawczym będzie poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

Funkcjonariusze jednak cały czas pracują nad sprawą, a mężczyźnie zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnienie przestępstwa może grozić kara wieloletniego pozbawienia wolności. O tym, jaka ona będzie i przyszłość podejrzanego zadecyduje ostatecznie sąd. Warto przypomnieć, że w wyniku pobicia mieszkaniec Wrocławia aktualnie nie jest w stanie samodzielnie się poruszać, ma bardzo duże problemy zdrowotne, a także cały czas wymaga też specjalistycznej pomocy medycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię