Policjanci z Polkowic na terenie jednej z prywatnych posesji, zlokalizowanej na terenie powiatu, znaleźli niewybuchy. Jak się okazało należały one do 27–letniego mężczyzny, który za pomocą wykrywacza metali szukał w ziemi amunicji, a następnie przechowywała ją w swoim miejscu zamieszkania.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, w wyniku prowadzonych działań ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji mogą znajdować się materiały niebezpieczne.

W trakcie dalej prowadzonych na miejscu czynności ujawniono m.in. zapalniki przeciwpancerne oraz amunicję pistoletową i karabinową. Jak się okazało należały one do 27-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego. Jak ustalono, mężczyzna kolekcjonuje militaria z okresu II wojny światowej, których szuka w okolicy, używając do tego wykrywacza metali.

Znaleziska zostały zabezpieczone przez pirotechników Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Wrocławia, a następnie przewiezione na poligon wojskowy, gdzie zostały zdetonowane. Mężczyzna może usłyszeć teraz zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Przestępstwo, to jest zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię