Funkcjonariusze z Nadbużańskiego OSG nie dopuścili do przemytu 75 kg haszyszu o szacunkowej wartości prawie 3 mln zł. Narkotyki wywęszył Bolo – pies służbowy Straży Granicznej. Do sprawy zatrzymano 45-letniego obywatela Litwy, który próbował przemycić narkotyki na Ukrainę przez przejście graniczne w Dorohusku.

Mężczyzna próbował wyjechać z Polski 20 września przez drogowe przejście graniczne w Dorohusku. Samochód marki Mercedes, którym podróżował cudzoziemiec, był sprawdzany pod kątem legalności pochodzenia. Pies służbowy Bolo zaznaczył jednak jego wnętrze sugerując, że mogą tam być ukryte narkotyki. Po dokładnej kontroli, w skrytkach konstrukcyjnych samochodu znaleziono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości z oleistą substancją. Niezawodny psi nos nie mylił się – tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz.

45-letni obywatel Litwy usłyszał już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Funkcjonariusze Nadbużańskiego OSG prowadzą czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Krajowej –  Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji  w Lublinie.

Jest to kolejne w tym roku zatrzymanie tak dużego transportu substancji narkotycznych przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego OSG – od początku roku funkcjonariusze zatrzymali narkotyki o wartości ponad 11 mln zł.

Źródło: Straż Graniczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię