Pseudokibic jednej ze śląskich drużyn piłkarskich, który dopuścił się napaści na 16-letniego zwolennika odrębnego klubu sportowego, został zatrzymany przez tarnogórskich policjantów. Na wniosek prokuratury, tarnogórski sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za przestępstwo rozboju, 22-letniemu mieszkańcowi Piekar Śląskich grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w połowie października tego roku w Świerklańcu. Agresor napadł na 16-latka i kopiąc go oraz bijąc pięściami po twarzy, doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie usiłował ukraść bluzę sportową z barwami innej śląskiej drużyny piłkarskiej.

Zdecydowana postawa pokrzywdzonego oraz świadków zdarzenia, nie pozwoliła aby chuligan osiągnął swój cel. Sprawą zajęli się tarnogórscy kryminalni, którzy ustalili personalia i adres sprawcy rozboju. Do zatrzymania doszło w piątek w miejscu zamieszkania chuligana. 22-letni pseudokibic usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Czyn ten potraktowano również jako występek o charakterze chuligańskim, za co odpowiedzialność karna sprawcy, może ulec zaostrzeniu. Na wniosek prokuratury, tarnogórski sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Za przestępstwo rozboju, kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię